A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Bosna a Hercegovina - Diskuze

Původní dotaz

Kdo byl nedávno a Mostaru?

18.08.2009 22:21:31 | Daniela 1
Daniela 1
Ahoj, byl někdo nedávno navštívit Mostar v Bosně? Mám na mysli výlet z Chorvatska autem. Kudy je nejlepší jet? Jaké jsou cesty a co hranice? Je vše bez problémů? Díky za každou odpověď.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
06.01.2016 19:40 89.177.203.***
Vlakem z Bosny  

Zdravím, rozhodla jsem se jet opačným směrem, než nacházím na netu, a to přes Split směr Sarajevo a přes Maďarsko domů. Nikde se nemohu dohledat kloudné informace, zda opravdu jezdí vlak ze Sarajeva do Budapešti. Máte někdo zkušenost? O:-)

Lucka
27.07.2015 14:52 178.23.219.***

Ahoj,chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, zda potřebujete do Bosny potvrzení o zapůjčení vozidla.. Děkuji za odpověď

Michal
12.08.2013 02:29 78.3.93.***
Re: Kdo byl nedávno a Mostaru?  

z Mostaru jsme se vrátili na Chorvatské pobřeží pravé dnes - cesta bez komplikaci, silnice v naprostém pořádku, nejsem za volantem svatousek, ale občas se tu jezdí na hraně únosnosti...hranice bez problémů, nikdo na nich není zvedavy, jestli máte pas nebo OP, můžete mít oboji, ale stejně vám jen pokynou...Mostar výborný tip na výlet, prostě trosku jiny svět ovlivněny historii, kulturami a náboženstvím....všichni slušní a ochotni, ceny podle mého soudu za babku......za sebe doporucuji

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Ctyripe.cz
25.11.2012 10:41 81.200.55.***
Re: Kdo byl nedávno a Mostaru?  

Dobrý den,
my byli v Mostaru letos. Naše zážitky a fotky z města najdete na http://www.ctyripe.cz/recenze/bosna-a-hercegovina/mostar/mostar-mesto-a-most/, jedli jsme zde: http://www.ctyripe.cz/recenze/bosna-a-hercegovina/mostar/restaurace-behar/. Tak snad to někomu pomůže :-)

m4xp0w3r7
29.11.2010 18:54 90.179.70.***
to mi hlava nebere  

Nemůžu si pomoct a musím napsat k tématu OP. Naprosto nechápu některé diskutující. Na českém ministerstvu zahraničí je napsané, že do bosny stačí občanka, spousta lidí tu napsala, že projeli na občanku... NIKDO tu nenapsal, že na občanku neprojel... a někdo tu začne psát něco o prázdninách a o tom, že s občankou se musí sedět doma. Nechápu na co je potom EU a taky nechápu, proč je někdo tak hloupý, jako dotyčný diskutující. Je jasné, že když už pas mám tak si ho vezmu... ale asi nebudu běhat po úřadech a utrácet 600-1500kč a nechat se fotit, abych si nechal udělat pas, ketrý prostě v Chorvatsku a Bosne na nic nepotřebuju ;)

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
nepřihlášen
06.10.2009 13:21 88.102.26.***
Nejkradší cesta do BiH.  

V tomto tématu popisujete jak se dostat do BiH co neukradší cestou. Hodně je zde popisovaná cesta přes přechod Metkovičovo. Ale pokud jste na dovolené od Drveniku po Ploče nechá se v Ploče na křižovatce odbočit na silnici označenou D 513 směr Malí Prolog. Budete projíždět přes hory a na hraniční přechod BiH je 36 km. Za M. Prologem budete najíždět na silnici která je značena D 62 a tvar křižovatky je do tvaru T. Do prava je směr Dubrovník a do leva Velký Prolog. Odbočíte na Velký Prolog a po zhruba 1 km odbočíte doleva na přechod do BiH. Ušetříte mnoho km a čas. Cesta je na slušné úrovní.
Do BiH je možno jet z Makarské takto:
Za Makarskou je poslední křižovatka světelná. Pokud pojedete směrem na Dubrovník odbočíte doleva kde budete mít obchod Konzum a sklady Sempra. Jedete stále po hlavní silnici směr hory. Tato silnice vede na Velký Prolog. Silnice je se schopná pouze hodně serpentin. Zhruba po 40 km budete najíždět ve Velkém Prologu na silnici pod označením D 62 směr Dubrovník. Za Velkým Prologem je odbočka na přechod do BiH. Jedná se o stejný přechod jako prvním případě.
Touto cestou směrem na Mostar můžete navštívit poutnické město Medžugorie.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
admin2 04.10.2009 18:19
RE: Stačí OP!  

Souhlasim, prosim o navrat k puvodnimu tematu:)

nejrom 03.10.2009 18:54
Stačí OP!  

Svatá pravda.
Jak jsem se díval, tak toto téma by mělo být o návštěvě Mostaru a ne o přechodu jakýchkoliv hranic ať už s OP nebo s pasem.
;-)

nepřihlášený
30.09.2009 21:02 94.199.40.***
RE: RE: Stačí OP!  

Jsou tací, kteří pas nemají, a v naší skupince cestovatelů jeden takový byl (měl ho propadlý). A nemyslím, že by někdo volal na ambasádu někdo jen proto, aby světu ukázal, že nechá svůj pas doma.

nepřihlášen
30.09.2009 08:29 88.102.26.***
RE: Stačí OP!  

Sleduji tento spor o OP , již delší dobu. A myslím si, že zde nejde zda mohu překročit hranice na OP nebo pas. Pouze někdo chce na sebe upozornit, že čte zákony. Já si myslím, že když někam jedu mám mít u sebe doklady a to je pas. Možná někdo zase začne psát, že doklad je také OP. Ale vraťme se k realitě. Před nějakou dobou jsme cestovali na pas. Ať to byl Slovák nebo Čech. Dnes než vyjedu na dovolenou, lítám na internetu a sháním zda mohu jet do zemí bývalé Jugoslávie na OP nebo pas. Podle mého názoru, je to zbytečné se tímto zaobírat a ztráta času. Prostě vezmu pas a jedu. Ten pán ze Slovenska možná nemá pas a proto zde píše, že volá do BiH na ambasádu zda může tam jet na OP. Když bude uvažovat a vezme si pas, tak nemusí někam volat ušetří a má klid. Nebo to dělá aby byl zajímaví na tomto portálu.
Je pravda, že do těchto zemí se může vstupovat na OP, ale má to hodně důvodů proč tomu tak je. Ale to jsem nechci zatahovat nebo se zde rozjede další diskuze, zda tomu je tak nebo ne. Musíme si uvědomit kolik Slováků, Poláků a Čechů v době letních prázdnin, navštíví tuto oblast Jadranu. A při ztrátě dokladu co nastává. Většinou rekreanti si sebou vezou pas i OP. Čili bez problémů mohou cestovat spět do vlasti. I proto se dělala tato výjimka. Proto všem doporučuji si vzít sebou pas i OP a nebrat si příklad z tohoto odkazu. Zažil jsem ztrátu dokladu a měl jsem starostí nad hlavu. Tím nechci urážet pána ze Slovenska a myslím si, že pan Pavel 853 to napsal dobře.

• Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu